0

Niemieckie autostrady płatne dla cudzoziemców

Politycy z partii, które mają utworzyć nowy rząd w Niemczech, chcą wprowadzić nowe opłaty za jazdę po autostradach. Myto miałoby objąć wszystkie pojazdy zza zagranicy, a nie tylko ciężarowe, jak jest teraz.

CDU/CSU i SPD w nocy z wtorku na środę podczas negocjacji koalicyjnych osiągnęły kompromis w kilku ważnych kwestiach spornych. Kontynuują prace nad ostatecznym porozumieniem ws. umowy koalicyjnej, która ma stanowić podstawą programową nowego rządu Angeli Merkel. Niemieckie media informują o zgodzie uczestników negocjacji na opłaty za korzystanie z autostrad dla zagranicznych kierowców samochodów osobowych. Warunkiem realizacji tego projektu ma być jednak zgoda Komisji Europejskiej. Opłaty nie mogą ponadto stanowić dodatkowego obciążenia finansowego dla niemieckich kierowców.

Obrady toczą się dotychczas w wąskim gronie, z udziałem szefów trzech partii – Angeli Merkel (CDU), Sigmara Gabriela (SPD) i Horsta Seehofera (CSU) oraz przewodniczących klubów parlamentarnych i sekretarzy generalnych. Następnie ma dojść do spotkania pełnych delegacji uprawnionych do podjęcia ostatecznych decyzji.


 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dowiedz się więcej